włoskie jedzenie w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Spośród szerokich alternatyw, które daje kuchnia europejska na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń i spora porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie potrawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne włoskie jedzenie

Pasty są bazą włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie da się dodać do makaronu. zobacz o restauracji Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza to cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również risotto, focaccia, piada oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mozarelli i grana padano.
Zobacz film