Władze Krakowa

Najważniejszym z trudnych problemów w lwiej części miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Polskie województwa nie są przygotowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki pojawił się przez wzrost liczby pojazdów na naszych szosach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych inwestycji które musi rozpocząć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, jaki da przestrzeń na to by polepszyć wygodę mieszkańców jak również usprawni integralność gospodarki miasta.

Spośród innych gmin, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz nawierzchnie drogowe trzeba włożyć dużo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz remonty istniejących tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski działania
Inwestycje w komunikacje to nie tylko nowe drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i odporna. ( kolejnym z przykładów jest ścieralna nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, by jeździło się po nim dobrze. Zarówno autem, ale też komunikacją miejską. Ale da się zauważyć jasno, że całość jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.