Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Aktualnie kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa rozmaita. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Centrum mama

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Obecnie w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na fachową opiekę powiązaną z okresem ciąży i połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, skutkiem tego także kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez specjalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, jednak przede wszystkim też ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje dużo radości, lecz również o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, w następstwie tego również zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalistyczne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci tworzone są korzystne warunki lekarskie. Lekarze dbają nie jedynie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, niemniej jednak również o ich komfort oraz dobre samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług fachowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.