Najczęstsze symptomy menopauzy

Najczęstsze symptomy menopauzy
Damy są w stanie posiadać przeróżne objawy w okresie menopauzy. To dlatego, że estrogen jest używany przez dużo części Twojego ciała.

porady zdrowie

Bo masz mniej estrogenu, możesz mieć różnorodne objawy. Wiele kobiet doświadcza niezmiernie łagodnych objawów, jakie łatwo leczy się przez przemianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny czy też noszenie przenośnego wentylatora, który wolno wykorzystać, gdy uderza gorąc. Niektóre kobiety w żadnym wypadku nie żądają leczenia. Inne symptomy mogą być znacznie bardziej problematyczne.

Oto najczęstsze zmiany, które możesz zanotować w wieku średnim. Niektóre mogą być częścią starzenia się, a nie otwarcie związane z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To może być to, co dojrzysz jako pierwsze. Twoje miesiączki mogą już nie być regularne. Mogą być krótsze bądź też trwać dłużej. Możesz krwawić bardziej bądź mniej niż przeważnie. Są to wszelkie normalne zmiany, niemniej jednak żeby upewnić się, że nie ma kłopotu, skontaktuj się z lekarzem, jeśli np. Twoje miesiączki są niezwykle blisko siebie, lub trwają dłużej aniżeli tydzień.

Uderzenia gorąca
Sporo dam ma uderzenia gorąca, jakie mogą trwać parę lat po menopauzie. Są w stanie być połączone ze zmieniającymi się poziomami estrogenu. Gorące uderzenia to gwałtowne uczucie gorąca w górnej części lub ewentualnie na całym ciele. Twoja twarz oraz szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach i ramionach są w stanie pojawić się czerwone plamy. Następuje ciężkie pocenie się i dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca mogą być niesłychanie łagodne lub też wystarczająco silne, by Cię obudzić (zwane nocnymi potami). Większa część uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.